בהשקעה של 80 מיליון דולר: מיטב דש והבנק היפני הגדול בעולם יקימו קרן אשראי משותפת

קרן ההשקעות תעניק אשראי לחברות באזור אסיה במודל ייחודי המבוסס על רכישת תיקי הכנסות עתידיות באמצעות הפלטפורמה הטכנולוגית שפיתחה ליקווידיטי קפיטל של מיטב דש

בהשקעה של 80 מיליון דולר: מיטב דש והבנק היפני הגדול בעולם יקימו קרן אשראי משותפת

קרן ההשקעות תעניק אשראי לחברות באזור אסיה במודל ייחודי המבוסס על רכישת תיקי הכנסות עתידיות באמצעות הפלטפורמה הטכנולוגית שפיתחה ליקווידיטי קפיטל של מיטב דש

By
שרון טל

ליקווידיטי מבית מיטב דש השקעות חתמה על עסקה עם MUFG Bank, מקבוצות הבנקאות והפיננסיים המובילות בעולם מקבוצת מיצובישי, להקמת קרן משותפת שתעניק אשראי לחברות באזור אסיה באמצעות הפלטפורמה שפיתחה ליקווידיטי. ליקווידיטי מציגה טכנולוגיה המאפשרת לנהל עסקאות אשראי בהיקפים גדולים תוך ניטור קבוע וחיזוי ביצועים רציף, ומודל המבוסס על רכישת תיקי הכנסות עתידיות, המאפשר לחברות חזקות לצמוח ללא חוב, וללא דילול מניות ומאפשר למשקיעים ליהנות מתשואה יציבה בפיזור סיכונים גדול.

במסגרת העסקה, MUFG Bank התחייבה להשקיע בקרן כשותף מוגבל סכום השקעה ראשוני בסך של 80 מיליון דולר, כאשר כספי ההשקעה יהיו כפופים לתקופת השקעה מינימאלית (Lock Up Period) בת 4 שנים ולאחר מכן פדיון כספי ההשקעה יתאפשר באמצעות מסירת הודעה מוקדמת בת 12 חודשים לפחות. בנוסף, נקבע מנגנון להגדלת סכום ההשקעה הראשוני בהתאם ליעדי הקרן.

הקרן משקיעה בחברות בעלות קצב הכנסות שנתיות הגבוה מ-3 מיליון דולר, המציגות שיעורי צמיחה שנתיים ועקביים של עשרות אחוזים והכנסות מתמשכות. ליקווידיטי תעניק לחברה המשותפת שירותי ניהול וחיתום באמצעות הפלטפורמה הטכנולוגית שפותחה על ידה אשר מבוססת על אלוגריתמיקה ייחודית לחיזוי הכנסות ותזרימי מזומנים.

MUFG Bank וליקווידיטי ימנו שני דירקטורים לדירקטוריון החברה המשותפת ושני חברים לוועדת ההשקעות. בנוסף, רון דניאל, מנכ"ל ליקווידיטי, יכהן כמנכ"ל החברה המשותפת. העסקה מצטרפת להשקעתה הקודמת של MUFG Innovation מקבוצת מיצובישי במסגרתה  התחייבה MUFG Innovation Partners להשקיע ישירות בהון חברת הפיתוח של ליקווידטי סכום השקעה מצטבר של עד 4 מיליון דולר.

רון דניאל, מנכ"ל ליקווידיטי: "נפלא לעבוד עם אנשי חזון וביצוע בכירים כמנהלים הבכירים ב-MUFG אשר זיהו מיידית את מהפכת האשראי המתאפשרת באמצעות טכנולוגיית החיזוי והחיתום של ליקווידיטי. הקרן המשותפת מגיעה לאחר שנה וחצי של שיתוך פעולה הדוק, והינה הסנונית הראשונה לשיתוף פעולה נרחב אשר יתפרס לרוחב עולם האשראי הבנקאי וישנה אותו מהקצה אל הקצה במהלך השנים הקרובות. לא יכולנו לבקש שותף מקצועי ומנוסה יותר להמשך הפריסה הגלובלית של ליקווידיטי".

מסאטו מיאצ'י, סמנכ"ל מערך התאגידים הגלובאלי והבנקאות להשקעות עסקית בבנק MUFG: "אנו נרגשים שתהיה לנו יכולות לספק לחברות סטארט-אפ מבטיחות פתרונות מימון ייחודיים יחד עם ליקווידיטי. כחלק מהאסטרטגיה העסקית שלנו, MUFG מצווה לתמוך בצמיחה באסיה הפסיפיק. בעידן הטרנספורמציה הדיגיטלית, שותפות זו תאפשר לנו להפוך לתחרותיים ורלוונטיים יותר עבור לקוחותינו, ובאמצעות מתן פתרונות חדשניים לחברות סטארט-אפ, נוכל לקדם עוד יותר את התעשייה הפיננסית והצמיחה באזור. אנו מצפים למסע של חדשנות פיננסית וצמיחה משותפת יחד עם ליקווידיטי".

"ההשקעה של MUFG מקבוצת מיצובישי, מהבנקים המובילים בעולם, מהווה הבעת אמון משמעותית במודל החיתום החדשני של ליקוודיטי", מסר אילן רביב מנכל מיטב דש. "הפעילות של ליקווידיטי ממשיכה לצבור תאוצה בזכות מודל ניתוח חכם שמשלב חיתום רציף אונליין ומודלים חדשניים לחיזוי תזרים המזומנים של חברות מעולם הטכנולוגיה. ביחד עם קבוצת מיצובישי נוכל להגיע לפריסה רחבה ומשמעותית ולהתקדם הן כגורם שמאתגר את המערכת הבנקאית והן בבחינת שיתוף פעולה עם גורם בנקאי מוביל".

Thank you! Your submission has been received!